Hatsina ry

03.03.2017

Tue Hatsinaa - anna äänesi Hatsinalle Säästöpankin lahjoituskohdekyselyssä!

Paikalliset Säästöpankit ympäri Suomen ovat jakaneet jo vuodesta 1822 lähtien voittovarojaan lähialueidensa lahjoituskohteisiin. Parhaillaan Säästöpankki etsii lahjoituskohteita tälle vuodelle ja haluamme kuulla, mikä oman paikkakuntasi kohde on juuri sinun sydäntäsi lähellä. Hatsina päätyi listalle erään Hatsina-perheen jäsenen ehdottamana, ja nyt tarvitsemme kaiken tuen seuramme jäsenistöltä äänisaaliin kerryttämiseen. Mahdollinen saatava tuki käytetään seuran juniorityön kehitykseen, esim. harjoitusvälineistön ym. hankintoihin.

 

Ehdotuksilla on iso painoarvo, kun Säästöpankit tekevät vuoden mittaan päätöksiä voittovarojen jakamisesta. Äänestys on käynnissä 19.3. asti.

 

Pääset äänestämään Hatsinaa TÄSTÄ LINKISTÄ - valitse alasvetovalikosta paikkakunnaksi Mikkeli ja klikkaa äänesi Hatsinan hyväksi. Kiitos tuestasi jo etukäteen.

 

junnut_kevt_2017.JPG