Tyttöjen kilpajoukkueet

B-Tytöt (01-02)
joukkue

Takarivi vasemmalta: Elisa Vilhunen (valmentaja), Sara Liukkonen, Annika Torri, Tinka Larnos, Jonna Saalasti, Faisa Ahmed, Anna Montonen, Eevi Lokka, Taru Saalasti (joukkueenjohtaja), Marko Partio (valmentaja)
Eturivi vasemmalta: Emma Mäenpää, Milla Hytinkoski, Meeri Saukkonen, Minttu Lokka, Miia Maaranen, Venla Lokka, Alisa Pöyry, Veera Lokka, Aino Hämäläinen, Pihla Räsänen
Kuvasta puuttuu Johanna Hokkanen

 B-tytöt KS/SK

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit
9.10.2016 klo 10:00 Rantakeidas, Mikkeli Hatsina O2-JKL  4-2 -
                klo 19:00   Hu-Pa Hatsina  0-12 -
22.10.2016 klo 10:00 Varkauden liikuntatalo VarTa Hatsina  0-12  Raportti
                 klo 12:00   Hatsina FB Factor  1-2  Raportti
19.11.2016 klo 11:00 Heinolan kirkonkylän liikuntahalli Hatsina Sudet  9-3  Raportti
                 klo 14:00   NST Hatsina  0-4  Raportti
3.12.2016 klo 12:00 Vaajakosken liikuntahalli SB Welhot Hatsina  2-6  
                klo 14:00   Hatsina SB Heinola  2-3  
17.12.2016 klo 11:00 Lahden Suurhalli SB Heinola Hatsina  3-5  Raportti
                 klo 13:00   Hatsina PHSB  9-2  Raportti
14.1.2017 klo 11:00 Joutsenohalli, Lappeenranta VarTa Hatsina   -  
                klo 13:00   Hatsina FB Factor   -  
5.2.2017 klo 15:00 Varkauden liikuntatalo Hatsina O2-JKL   -  
              klo 18:00   Sudet Hatsina   -  
18.2.2017 klo 13:00 Kuusankosken ut Hu-Pa Hatsina   -  
               klo 16:00   Hatsina SB Welhot   -  
5.3.2017 klo 12:00 Sammonlahden PH, Lappeenranta PHSB Hatsina   -  
              klo 14:00   Hatsina NST   -  

 

 SM-karsinta lohko A, Elenia Areena

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit
21.8.2016 Elenia Areena Hatsina SB Vaasa  4-3 -
21.8.2016 Elenia Areena RSS Panthers Hatsina  2-1 -
21.8.2016 Elenia Areena SB Welhot Hatsina  2-4  -
21.8.2016 Elenia Areena Hatsina Northern Stars  3-4  -
21.8.2016 Elenia Areena JATKOKARSINTA Steelers JSB Hatsina  4-1  

  

Pelaajat

Puolustajat

2 Saukkonen Meeri
22 Hämäläinen Aino
64 Hytinkoski Milla
88 Räsänen Pihla

Hyökkääjät

3 Torri Annika
6 Ahmed Faisa
7 Larnos Tinka
8 Montonen Anna
9 Lokka Veera
11 Mäenpää Emma
19 Lokka Eevi
24 Pöyry Alisa
28 Saalasti Jonna
41 Lokka Minttu
99 Hokkanen Johanna

Maalivahdit

10 Maaranen Miia
26 Lokka Venla

Valmentajat

Elisa Vilhunen
Marko Partio

Joukkueenjohtajat

Taru Saalasti
Yleisinfo

Joukkue koostuu vuonna 1999-2000 syntyneistä pelaajista. Joukkue harjoittelee kolme kertaa viikossa ja pelaa B-tyttöjen Kaakkois-Suomen ja Savo-Karjalan lohkossa.

Lisätietoa joukkueen toiminnasta:

Joukkueenjohtaja
Taru Saalasti puh. 044 015 5255
taru.saalasti (at) surffi.fi

Kotikenttä:
Sport Forum liikuntakeskus
Nettiosoite: www.sportforum.fi
Osoite: Kuukuskuja 4,  50100 Mikkeli
Kentän koko: 40 * 20
Lattiamateriaali: Taraflex matto
Yleisökapasiteetti: 220

 

Sponsorit