Poikien kilpajoukkueet

E1 - 06
joukkue

HATSINA -06-pojat

2017-18

 

Ylärivi vas. 

Kaisa Laatikainen (joukkueenjohtaja), Miska Hämäläinen, Miko Rappu, Jasper Viitikko, Joni Kosonen, Jimi Lohi, Veeti Rahikainen, Jarkko Palkeinen (valmentaja)

 

Alarivi vas.

Miikka Laatikainen, Ville Viitakoski, Eetu Palkeinen, Miro Ikonen, Ukko Reiman, Joona Leinonen

 

Kuvasta puuttuvat:

Lauri Savolainen, Oskari Hurme, Jaakko Kinni, Vili Rahikainen, Luukas Ukonmäki, Joel Usva, Jani Kuronen (valmentaja), Waltteri Punavaara (valmentaja)

 

Kausi 2017-18

Aluesarja E1-Pojat  KS PE1-41 (Alkusarja)

Joukkueet

BB-88 (Bandy Boys, Sysmä)

Hatsina

KoRe (Kotkan Reipas)

LASB Jr Valkoinen (Hämeenlinna/Hollola)

Pelicans SB (Lahti)

Sudet SB (Kouvola)

Salibandyliitto, tulospalvelu

 

Aluesarja E1-Pojat  KS PE1-41YJS (Ylempi jatkosarja)

Joukkueet

Hatsina

LASB Jr Valkoinen

NST Valkoinen

Sudet SB

Top Team

Voima Turbiinit

Salibandyliitto, tulospalvelu

 

Sarjaottelut

 

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit
 15.10.2017 Lahti, Salpausselkähalli Hatsina

KoRe

12 - 3 Ennakko/Raportti
 15.10.2017 Lahti, Salpausselkähalli BB-88 Hatsina 2 - 6  
           
 11.11.2017 Heinlahti (Pyhtää), Pyroll Areena Hatsina Pelicans SB 5 - 4  
 11.11.2017 Heinlahti (Pyhtää), Pyroll Areena LASB Jr Valk. Hatsina 10 - 2  
 11.11.2017 Heinlahti (Pyhtää), Pyroll Areena Sudet SB Hatsina 3 - 4  
           
Ylempi jatkosarja          
 3.12.2017 Kouvola, Lyseon liikuntahalli Voima Turbiinit Hatsina 9 - 5  
 3.12.2017 Kouvola, Lyseon liikuntahalli Hatsina LASB Jr Valk. 3 - 8  
           
17.12.2017 Mikkeli, Sport Forum Top Team Hatsina 3 - 8  
17.12.2017 Mikkeli, Sport Forum Sudet SB Hatsina 6 - 4  
17.12.2017 Mikkeli, Sport Forum Hatsina NST Valkoinen 4 - 4  
           
6.1.2018  Savonlinna, OKL-halli Hatsina NST Valkoinen  3 - 9  
6.1.2018  Savonlinna, OKL-halli LASB Jr Valk. Hatsina  5 - 8  
           
27.1.2018 Hollola, Heinis-halli Hatsina Voima Turbiinit  4 - 5  
27.1.2018 Hollola, Heinis-halli Sudet SB Hatsina  7 - 6  
           
11.2.2018 (klo 13) Imatra, urheilutalo Hatsina NST Valkoinen  2 - 9  
11.2.2018 (klo 15) Imatra, urheilutalo Top Team Hatsina  3 - 3  
           
18.2.2018 (klo 12) Kuusankoski, urheilutalo Hatsina LASB Jr Valk. 7 - 4   
18.2.2018 (klo 15) Kuusankoski, urheilutalo Top Team Hatsina 4 - 8  
           
17.3.2018 (klo 13) Lappeenranta, Sammonlahti Voima Turbiinit Hatsina 8 - 8  
17.3.2018 (klo 15) Lappeenranta, Sammonlahti Hatsina Sudet SB 7 - 6  

 

 

SARJATAULUKKO

O   = Pelatut ottelut
V   = Voitot
T   = Tasapelit
H   = Häviöt
TM = Tehdyt maalit
PM = Päästetyt maalit
ME = Maaliero
P   = Pisteet
 
 
    O V T H TM PM ME P
1 Voima Turbiinit 15 12 1 2 106 78 28 25
2 NST Valkoinen 15 7 4 4 99 64 35 18
3 LASB Jr Valkoinen 15 6 2 7 77 82 -5 14
4 Hatsina 15 5 3 7 80 90 -10 13
5 Sudet SB 15 5 2 8 81 89 -8 12
6 Top Team 15 2 4 9 50 90 -40 8

 

 

Harjoituspelit 

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit
          Ennakko / Raportti
           
           
           

 

Turnaukset

Varkauden Tarmo (VarTa) pikkuturnaus 10.9.2017

Hatsinalla yhdistetty pojat -06/05 joukkue

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit
 10.9.2017  Varkaus  Hatsina -06/05  Varkauden Tarmo -05  6 - 6 Ennakko / Raportti
 10.9.2017  Varkaus  Varkauden Tarmo -06  Hatsina -06/05  2 - 11 Ennakko / Raportti
 10.9.2017  Varkaus  Floorball Iisalmi FBI -05  Hatsina -06/05  5 - 3

Ennakko / Raportti

           

 

Hatsina, ESE turnaus. Mikkeli 15.4 2018

Aika Paikka Koti Vieras Tulos Raportit
 15.4.2018 klo 9.20  Sport Forum, kenttä 2  Hatsina E1  Hatsina E2 musta   Ennakko / Raportti
 15.4.2018 klo 12.00  Sport Forum, kenttä 2  Pisaba (Pieksämäki)  Hatsina E1    
 15.4.2018 klo   Saimaa Stadiumi      

 

 15.4.2018 klo   Saimaa Stadiumi        

 

 

O2 - turnaus. Jyväskylä 28. - 29.4.2018

Aika Paikka Koti Vieras Tulos Raportit
          Ennakko / Raportti
          Ennakko / Raportti
         

Ennakko / Raportti

           
Pelaajat

Hyökkääjät

20 Hämäläinen Miska
22 Savolainen Lauri
26 Viitakoski Ville
28 Hurme Oskari
4 Rappu Miko
44 Viitikko Jasper
6 Kosonen Joni
62 Kinni Jaakko
64 Reiman Ukko
67 Rahikainen Vili
68 Rahikainen Veeti
80 Leinonen Joona
82 Lohi Jimi
90 Laatikainen Miikka
Ukonmäki Luukas
Usva Joel

Maalivahdit

1 Ikonen Miro
33 Palkeinen Eetu

Valmentajat

Kuronen Jani
Palkeinen Jarkko
Punavaara Waltteri

Joukkueenjohtajat

Laatikainen Kaisa
Yleisinfo

Joukkue koostuu vuonna 2006 - syntyneistä pelaajista. Joukkue harjoittelee 3 kertaa viikossa ja pelaa Kaakkois-Suomen aluesarjaa.

Lisätietoa joukkueen toiminnasta:


Päävalmentaja
Jani Kuronen

Joukkueenjohtaja
Kaisa Laatikainen, kaisa.uimi (at) elisanet.fi, 050 379 6992

Rahastonhoitaja
Timo Viitakoski, etunimi.sukunimi (at) surffi.fi, 040 523 3873

 Harjoitusajat voit tarkistaa nimenhuudosta

https://hatsina06-pojat.nimenhuuto.com

Sponsorit