Poikien kilpajoukkueet

B 00-01
joukkue

Takarivi: Miika Pylkkänen (valmentaja), Panu Kohvakka, Nuutti Tanskanen, Markus Huiskonen, Arttu Tuomainen, Waltteri Punavaara, Aapo Salmela, Antti Roini, Otto Noponen, Simo Vironen, Aaron Kapulainen, Vesa Valjakka (päävalmentaja)

Eturivi: Rasmus Lukinmaa, Väinö Pulkkinen, Jaakko Servo, Eetu Varis, Niko Ukkonen, Juho Waris, Nestori Kuusisto, Tino Mutka, Lassi Kähäri, Juho Laurikainen

Kuvasta puuttuvat: Olli Waris, Petteri Maisonen (valm.), Hemmo Mutka (joukk.joht)

2017-2018

Ylialueellinen ylempi jatkosarja, otteluohjelma täällä:

Sijoille 1. ja 2. sijoittuneet etenevät valtakunnalliseen play off -sarjaan. Pudotuspelikarsinnat pelataan 17.-18.3.2018

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportit/OPK
4.11. Kuopiohalli Hatsina Pelicans SB akatemia 9-1 OPK
4.11. Kuopiohalli Top Team Hatsina 1-7 OPK
4.11. Kuopiohalli SB Welhot Akatemia Hatsina 4-6 OPK
26.11. Liikuntakeskus Areena, LPR Hatsina LaSB ed. 5-2 OPK
26.11. Liikuntakeskus Areena, LPR Hatsina PoNoVo 4-1 OPK
9.12. Sport Forum Pelicans SB akatemia Hatsina 5-1 OPK
9.12. Sport Forum Hatsina Top Team 8-6 OPK
13.1.  OKL, Savonlinna Top Team Hatsina 2-5 OPK
13.1.  OKL, Savonlinna Hatsina Pelicans SB akatemia 4-2 OPK
27.1. klo 15 Salpausselkähalli, Lahti PoNoVo Hatsina    
27.1. klo 17 Salpausselkähalli, Lahti LaSB ed. Hatsina    
18.2. klo 11 Sport Forum Hatsina PoNoVo    
18.2. klo 16 Sport Forum Hatsina SB Welhot Akatemia    
3.3. klo 12 Salpahalli, Hollola Hatsina LaSB ed.    
3.3. klo 14 Salpahalli, Hollola SB Welhot Akatemia Hatsina    

Savo-Karjalan B-poikien aluesarjan alkusarja:

Kahdeksan joukkueen yksinkertaisen alkusarjan jälkeen kolme parasta joukkuetta jatkaa ylialueelliseen ylempään jatkosarjaan. Hatsinan B-pojat sijoittuivat lohkossaan ensimmäiseksi. Koko sarjan tulokset ja tilastot täällä

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportti/OPK
 24.9.  Sport Forum  Hatsina  Hu-Pa  9-0 OPK
 24.9.  Sport Forum  Hatsina  LeBa-96  12-0 OPK
 24.9.  Sport Forum  Hatsina  Top Team  11-3 OPK
 30.9.  Varkauden liikuntatalo  SB Welhot B2  Hatsina  1-4 OPK
 30.9.  Varkauden liikuntatalo  Hatsina  Apassit  13-1 OPK
 22.10.
 Kontiolahden lh
 SB Welhot Diamonds  Hatsina  0-12 OPK
 22.10.  Kontiolahden Lh  SB Welhot Akatemia
 Hatsina  7-3 OPK

SM-sarjan karsintapelit 2017-2018

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos
19.08.2017 klo 13:30 Myllypuro, Helsinki Hatsina  SC Urbans  1-3
19.08.2017 klo 16:30 Myllypuro, Helsinki Nokian KrP II Hatsina  3-15
         
 26.8.2017 klo 13:00  Qmax Arena Nurmo  NST/Voima  Hatsina  8-1
 26.8.2017 klo 17:30  Qmax Arena Nurmo  Merikoski SBT  Hatsina  3-8
 27.8.2017 klo 12:30  Qmax Arena Nurmo  Hatsina  SC Hawks  2-3
Pelaajat

Puolustajat

16 Punavaara Waltteri
25 Waris Olli
41 Kapulainen Aaron
52 Kuusisto Nestori
72 Roini Antti
73 Huiskonen Markus
88 Lukinmaa Rasmus
95 Laurikainen Juho

Hyökkääjät

9 Noponen Otto (C)
15 Mutka Tino
20 Servo Jaakko
23 Kohvakka Panu
36 Kähäri Lassi
42 Varis Eetu
89 Pulkkinen Väinö
90 Tuomainen Arttu
91 Salmela Aapo
96 Tanskanen Nuutti

Maalivahdit

29 Waris Juho (MV)
31 Ukkonen Niko (MV)

Valmentajat

Maisonen Petteri
Pylkkänen Miika
Valjakka Vesa

Joukkueenjohtajat

Mutka Hemmo
Yleisinfo

Kotikenttä

Sport Forum liikuntakeskus
www.sportforum.fi
Osoite: Kuukuskuja 4,  50100 Mikkeli
Kentän koko: 40 * 20
Lattiamateriaali: Taraflex matto
Yleisökapasiteetti: 220

Yhteystiedot

Päävalmentaja:
Vesa Valjakka p. 050 321 0081
welliv (at) hotmail.com

Miika Pylkkänen
miika-94 (at) windowslive.com

Petteri Maisonen

Joukkueenjohtaja:
Hemmo Mutka

Tiedotus/www-sivut:
Taina Huiskonen
taina@sulkasuunnittelu.fi

Nimenhuuto

Sponsorit