Juniorijoukkueet

E -pojat (07-08)
joukkue

 

Kaikki ilmoittautuminen ja informointi hoidetaan myclub-palvelun kautta. ILMOITTAUDU JOUKKUEISIIN TÄSTÄ

Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi ja luo tunnukset itsellesi. Tämän jälkeen valitset valikosta joukkueeksi E2-pojat (07-09)

 

 

Kaakkois-Suomi Aluesarja E1-Pojat KS 2018-2019

Lohko 1 joukkueet: Hatsina, Mikkeli, Jymy, Orimattila, LASB jr sininen, Hollolla, LASB jr valkoinen, Hollolla, Pelicans SB Nastola, Pelicans SB Turkoosi, Lahti, SB Heinola

Lohkojen 1.-2. sijoittuneet jatkavat jatkosarjaan A, lohkojen 3.-4. sijoittuneet jatkavat jatkosarjaan B ja lohkojen 5-7 sijoittuneet 9 joukkuetta jatkavat jatkosarjaan C. Jatkosarja C käynnistyy 25.11.2018 ja sarja pelataan kahdenkertaisena sarjana.

Jatkosarjan C joukkueet: Hatsina, JYMY, Voima, LASB jr sininen, Taiki sininen, PoNoVo keltainen, PoNoVo musta, StU, Sudet SB Punamusta. 

E1-pojat Kaakkois-Suomi, lohko C sarjaottelut ja tulospalvelu 2018-2019

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportti

La 6.10., klo 11

Heinis-halli, Hollola Hatsina SB Heinola  3-4  raportti

La 6.10., klo 13

Heinis-halli, Hollola  Jymy Hatsina   11-2  
La 13.10., klo 11 Heinolan kirkonkylän liikuntahalli  Hatsina LASB jr. Sininen   11-6  raportti
La 13.10., klo 14 Heinolan kirkonkylän liikuntahalli Pelicans SB Nastola Hatsina  6-5  
Su 11.11., klo 10 Sport Forum, Mikkeli Hatsina Pelicans SB Turkoosi  1-13  raportti
Su 11.11., klo 16 Sport Forum, Mikkeli LASB jr. Valkoinen Hatsina 14-2   
  Jatkosarja C        
Su 25.11., klo 16 Lyseon liikuntasali, Kouvola Hatsina   PoNoVo keltainen  7-5  raportti
Su 25.11., klo 18 Lyseon liikuntasali, Kouvola Taiki sininen  Hatsina   9-3  
La 8.12., klo 12  Imatran urheilutalo  PoNoVo musta   Hatsina  7-5  raportti
La 8.12., klo 15  Imatran urheilutalo   Hatsina Sudet SB punamusta   5-6  
La 5.1.19, klo 11  Taipalsaaren liikuntahalli  LASB jr sininen  Hatsina   2-11  raportti
La 5.1.19, klo 14  Taipalsaaren liikuntahalli  Hatsina  JYMY   4-1  
La 19.1.19, klo 10  Rantakeidas, Mikkeli   Hatsina  Voima   3-7   raportti
La 19.1.19, klo 17 Rantakeidas, Mikkeli   StU  Hatsina  5-7  
La 26.1.19, klo 11 Heinis-halli, Hollola Hatsina PoNoVo keltainen  3-7  raportti
La 26.1.19, klo 13  Heinis-halli, Hollola   JYMY Hatsina   4-4  
La 9.2.19, klo 13 Sammonlahden PH, Lappeenranta   Hatsina Voima   5-3  raportti
La 9.2.19, klo 15 Sammonlahden PH, Lappeenranta StU Hatsina  13-8  
Su 10.3.19, klo 10 Joutsenohalli, Joutseno PoNoVo musta  Hatsina  9-8  raportti
Su 10.3.19, klo 12 Joutsenohalli, Joutseno Hatsina Taiki sininen  5-3  
La 16.3.19, klo 16 Nikke Areena, Orimattila Hatsina Sudet SB punamusta  14-2  raportti
La 16.3.19, klo 18 Nikke Areena, Orimattila   LASB jr sininen Hatsina  3-3  
           

 

Harjoituspelit 2018 - 2019

Aika Paikka  Kotijoukkue  Vierasjoukkue  Tulos
Ti 18.9., klo 18-19.40 Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Kapa-51  10-3
Ti 30.10., klo 18-19.30 Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Hatsina D-tytöt  4-1
Ti 20.11., klo 18-19.40 Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Hatsina D-tytöt  6-2
To 22.11., klo 18.30-20.10 Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Kapa-51  5-7 (vl 1-2)
To 17.1., klo 18.30-20.00 Rantakeidas, Mikkeli  Hatsina  Hatsina B/C-tytöt  6-2
To 7.3., klo 18.30-20.10 Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Mävi  7-9 (vl 4-1)
To 14.3., klo 18.30-20.10  Sport Forum, Mikkeli   Hatsina  Kapa-51  7-18 (vl 0-2)

Turnaukset 2018-2019

Aika Paikka  Kotijoukkue  Vierasjoukkue  Tulos    Raportti

Eepin Grilli-turnaus  La 22.9.2018, Mikkeli

Sport Forum        raportti
La 22.9.2018, klo 10 kenttä 1 Hatsina Sudet  12-0  
La 22.9.2018, klo 11.30 kenttä 1 SB Welhot Rocks Hatsina  4-7  
La 22.9.2018, klo 13.45 kenttä 1 VarTa    Hatsina  4-5  
La 22.9.2018, klo 16 kenttä 1 Hatsina SB Welhot Wings  2-3  
MikkeliSäbä2019  La 11.5.2019, Mikkeli

Sport Forum /

Saimaa Stadium 

       
           
           
           
           
           
Tallink Floorball turnaus, 24.-26.5.2019, Tallinna, Viro          
           
           
           
           
           
           
Pelaajat

Hyökkääjät

3 Lauri Kirjalainen
5 Juuso Kosonen
7 Milo Nylund
8 Eetu Merivirta
9 Aaro Heimonen
13 Leo Kellberg
14 Paavo Haapalainen
17 Lauri Lång
18 Joel Suominen
19 Aaro Haapala
22 Noel Stolt
23 Tuukka Tuomainen
29 Otto Haapanen
39 Juho Lampinen
42 Pentti Laitakari
44 Aatu Hakkarainen
88 Rasmus Wilkman
91 Nooa Kokkola
98 Vili Sistonen

Maalivahdit

20 Justus Heimonen
61 Miika Miettinen

Valmentajat

Jussi Haapalainen
Ville Lepistö

Huoltajat

Henna Sistonen
Lassi Kellberg
Mervi Stolt
Pasi Suominen

Joukkueenjohtajat

Tomi Heimonen
Ville Haapala
Yleisinfo

Joukkueessa pelaa vuonna 2007-2009 syntyneitä poikia. Joukkue harjoittelee kolme kertaa viikossa. Uudet pojat ovat tervetulleita mukaan innokkaaseen porukkaan.

Harjoitukset:

Maanantaisin klo 19.15-20.40 (Rantakeidas)

Tiistaisin klo 18.15-19.40 (Sport Forum)

Torstaisin klo 18.30-20.10 (Sport Forum)

Lisätietoa toiminnasta ja joukkueeseen liittymisestä:

Joukkueenjohtajat

Ville Haapala

vhaapala (at) gmail.com

puhelin: 040 580 0557

Tomi Heimonen

tomi.heimonen8 (at) gmail.com

puhelin: 050 522 8587

Valmentaja Ville Lepistö

lepistoville (at) hotmail.com

puhelin: 044 297 0006

Joukkueen rahastonhoitaja Minna Haapanen

minna.haapanen(at)surffi.fi

Tule mukaan pelaamaan tai kannustamaan

Joukkueen MyClub

Tapahtumalista

Peliasu tilauslomake

Sponsorit