Juniorijoukkueet

D2-pojat (07-08)
joukkue

 

Kaikki ilmoittautuminen ja informointi hoidetaan myclub-palvelun kautta. ILMOITTAUDU JOUKKUEISIIN TÄSTÄ

Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi ja luo tunnukset itsellesi. Tämän jälkeen valitset valikosta joukkueeksi D2-pojat (07-08)

 

 

Kaakkois-Suomi Aluesarja D2-Pojat HAASTAJASARJA Lohko C 2019-2020

Sarjan joukkueita: Hatsina, Mikkeli, LASB jr. sininen, Hollola, JYMY musta, Orimattila, JYMY vihreä, Orimattila, PoNoVo musta, Lappeenranta, Pelicans Nastola, Nastola,Taiki sininen, Taipalsaari, Sudet musta, Kouvola, StU, Savitaipale.

Sarjaottelut ja tulospalvelu 2019-2020

Aika Paikka Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Raportti

La 12.10.2019, klo 10

 Sport Forum, Mikkeli Hatsina   StU    raportti
La 12.10.2019, klo 17  Sport Forum, Mikkeli  JYMY vihreät  Hatsina    
La 9.11.2019, klo 12  Joutsenohalli, Joutseno Taiki sininen  Hatsina     raportti
La 9.11.2019, klo 15  Joutsenohalli, Joutseno Hatsina  JYMY musta     
La 7.12.2019, klo 15  Nikke Areena, Orimattila Pelicans SB Nastola  Hatsina     raportti
La 7.12.2019, klo 18  Nikke Areena, Orimattila  Hatsina  Sudet SB musta     
Su 5.1.2020, klo 13 Salpausselkähalli, Lahti Hatsina LASB jr. sininen    raportti
Su 5.1.2020, klo 16 Salpausselkähalli, Lahti PoNoVo musta Hatsina    
La 1.2.2020, klo 11 Taipalsaaren liikuntahalli, Taipalsaari Hatsina  LASB jr. sininen     raportti
La 1.2.2020, klo 13 Taipalsaaren liikuntahalli, Taipalsaari  Sudet SB musta  Hatsina     
Su 16.2.2020, klo 11 Kuusankosken Urheilutalo, Kuusankoski  Hatsina JYMY vihreät     raportti
Su 16.2.2020, klo 14 Kuusankosken Urheilutalo, Kuusankoski  StU Hatsina     
Su 8.3.2020, klo 12 Savitaipaleen liikuntatalo, Savitaipale Hatsina   PoNoVo musta     raportti
Su 8.3.2020, klo 14 Savitaipaleen liikuntatalo, Savitaipale Taiki sininen Hatsina    
La 28.3.2020, klo 12 Heinis-Halli, Hollolla Pelicans SB Nastola Hatsina    raportti
La 28.3.2019, klo 15 Heinis-Halli, Hollolla Hatsina JYMY musta    

 

Harjoituspelit 2019 - 2020

Aika Paikka  Kotijoukkue  Vierasjoukkue  Tulos
 To 26.9.2019, klo 17  Sport Forum, Mikkeli  Hatsina  Kapa-51  
         
         
         
         
         

Turnaukset 2019-2020

Aika Paikka  Kotijoukkue  Vierasjoukkue  Tulos    Raportti

 

         
           
           
           
           
           
           
           
           
Pelaajat

Hyökkääjät

3 Lauri Kirjalainen
4 Renars Bogdanovs
7 Milo Nylund
8 Eetu Merivirta
9 Aaro Heimonen
13 Leo Kellberg
14 Paavo Haapalainen
17 Lauri Lång
19 Aaro Haapala
22 Noel Stolt
23 Tuukka Tuomainen
39 Juho Lampinen
42 Pentti Laitakari
44 Aatu Hakkarainen
88 Rasmus Wilkman
91 Nooa Kokkola

Maalivahdit

20 Justus Heimonen

Valmentajat

Jussi Haapalainen
Miikka Mäkinen

Huoltajat

Lassi Kellberg
Markku Hakkarainen
Mervi Stolt
Sami Stolt
Ville Haapala

Joukkueenjohtajat

Anna-Aurora Nylund
Tomi Heimonen
Yleisinfo

Joukkueessa pelaa vuonna 2007-2009 syntyneitä poikia. Joukkue harjoittelee kolme kertaa viikossa Sport Forumilla. Uudet pojat ovat tervetulleita mukaan innokkaaseen porukkaan.

Harjoitukset: Maanantaisin klo 16.15-17.45, Tiistaisin 16.45-18.45 ja Torstaisin 16.15-18.15.

Lisätietoa toiminnasta ja joukkueeseen liittymisestä

Valmentajat:

Miikka Mäkinen

miksu.makinen (at) icloud.com

puhelin: 040 546 8902

Jussi Haapalainen

juhaapal (at) hotmail.com

puhelin: 040 566 6635 

Joukkueenjohtajat:

Anna-Aurora Nylund

aurora.nylund (at) gmail.com

puhelin: 050 563 0123 

Tomi Heimonen

tomi.heimonen8 (at) gmail.com

puhelin: 050 522 8587

Joukkueen rahastonhoitaja: 

Minna Haapanen

minna.haapanen (at) surffi.fi

Tule mukaan pelaamaan tai kannustamaan

Joukkueen MyClub

Tapahtumalista

Peliasu tilauslomake

Sponsorit